APE MPE/ActionAid
Λίγα λόγια για το πρόγραμμα
Μπορεί το ποδόσφαιρο να φέρει κοντά αγόρια και κορίτσια σε ένα παιχνίδι με διαιτητές τα ίδια τα παιδιά; Πόση αξία έχουν τα γκολ; Παίζουμε δίκαια με άξονες την ισότητα των φύλων, τον σεβασμό και την αποδοχή της διαφορετικότητας. Με όχημα την αγάπη για το ποδόσφαιρο παίζουμε πέρα από τα γκολ, συζητάμε, μαθαίνουμε, εξελισσόμαστε και βγάζουμε πράσινη κάρτα στην καλή συμπεριφορά και την ομαδικότητα!
Ομάδα στόχου
Μαθητές 12-18 ετών (ΣΤ’ Δημοτικού-Γ’ Λυκείου)
Σκοπός του προγράμματος
Ενδυνάμωση τεχνικής, ανάπτυξη κλίσεων και διαπροσωπικών δεξιοτήτων
Περίοδος υλοποίησης προγράμματος
Οκτώβριος 2021-Ιούνιος 2022
Διαδικασία κρατήσεων
Πληροφορίες και εγγραφές στο 2155557345
Το πρόγραμμα διατίθεται δωρεάν.
Συνεργάτης: Δημήτρης Μπενετάτος